Jak naplánovat svatbu snů a finančně se nezruinovat

Zasnoubili jste se, gratulujeme! A co dále?


Všude kolem čeká spousta nástrah a milióny inspirací na to, jak uspořádat svatbu snů. Chcete si užít plánování svatby v klidu a v pohodě, nestresovat se a odolat pokušení z přemrštěných nákladů za služby, které nejsou zrovna pro vás ideální. Pomůže vám následujících 7 doporučení, na co dát pozor.

Snižte počet hostů

Žijete v přesvědčení, že čím více lidí na svatbě, tím lepší svatba. Tak to bohužel zdaleka nefunguje. Zvolit správně koho na svatbu pozvat není úplně jednoduché, ale dejte přednost kvalitě před kvantitou. Každý svatebčan s sebou přináší nemalé náklady.

Priority, priority, priority

Chcete známou kapelu nebo šaty svých snů? Je pro vás důležitá kuchyně nebo místo konání svatby? Plánujte si svatbu, kterou si můžete dovolit. Nikoliv svatbu, kterou si může dovolit někdo jiný. Klíčové je vybrat si vhodné dodavatele.

Vdávejte se v zahraničí

Může se to zdát velmi finančně náročné. Nejdražší bývají náklady na letenku, ostatní výdaje na výzdobu, šaty a obřad jsou často nižší. Důležitou položkou je počet hostů, který vzhledem ke vzdálenosti bývá spíše nižší. Cenově se svatba na exotickém místě stává srovnatelná se svatbou uspořádanou v Čechách. Vdávat se na safari nebo na pláži pouze za přítomnosti nejbližších je unikátní a více intimní zážitek.

Buďte citliví k času

Trendy, počty hostů, design, vztahy a také vaše názory …vše se v čase rychle mění. Neplánujte tedy svatbu zbytečně dlouho dopředu, ale spíše si užívejte aktuální momenty. Jakmile začnete investovat peníze do svatby, začne se vám líbit něco jiného a změna je v tomto případě nákladná investice. Čím méně času na přípravu budete mít, tím citlivěji budete investovat do vaší svatby.

Nakupte oblíbené věci s předstihem

Nenechte se zastrašit prodejem použitých svatebních dekorací, šatů apod. Ušetříte velké množství vašich financí, pokud se porozhlédnete po internetu a koupíte si šaty, které jsou někdy jen jednou použité, ale stále krásné a bez chyby. To samé v případě dekorací, pokud chcete zainvestovat do nových, promyslete si jejich univerzálnost a případně následný prodej, který vám vaši svatbu zlevní.

Zabrzděte s brouzdáním po internetu

Zamyslete se nad tím, jakou svatbu chcete a jaký je váš rozpočet. Jakmile si vyberete šaty, skončete s hledáním a porovnáváním dalších šatů. Pokud budete stále pochybovat o výběru a doplňovat nové věci, váš rozpočet se bude neúměrně navyšovat.

Přestaňte se porovnávat

Přestaňte se porovnávat s ostatními novomanželi na sociálních sítích. Spíše se zaměřte na to, aby vaše svatba byla osobitá a vyhovovala vám. Nezadlužujte se kvůli svatbě, není to show, ale podstatu určitě splní i s minimálním rozpočtem.

Svatební novinky

Vyplněním formuláře obdržíte na email novinky ze světa svateb.
Jako poděkování za zájem o náš sortiment obdržíte 100 Kč na nákup.